Mixing a Mastering

Poskytneme vám profesionálny zvuk, ktorý si vaši poslucháči  môžu vychutnať na akomkoľvek zariadení.

Aký je rozdiel medzi mixingom a masteringom?

Mixing predstavuje začiatok postprodukcie, kde vyrezávame a vyvažujeme jednotlivé stopy aby zneli dobre, keď hrajú spolu.

Mastering je poslednou fázou audio produkcie – proces dokončovania skladby vylepšením celkového zvuku, vytvorením konzistencie v rámci albumu a jeho prípravou na distribúciu.

Porovnanie ukážok

Odporúčame si to vypočuť na slúchadlách

Pred masteringom

Po masteringu

Vyskúšajte naše služby zdarma!

Zašlite nám svoju skladbu pomocou kontaktného formulára a my vám zdarma pošleme 20 sekundovú zmastrovanú ukážku. 

Ak chcete vyniknúť, musíte byť jednoducho najlepší. Máte len pár sekúnd na to, aby ste upútali pozornosť poslucháča, kým preskočí skladbu a zabudne na vás. Zle zmixovanú a zmastrovanú skladba poslúchač nedopočúva. Uistite sa teda, že vaša skladba je zmastrovaná profesionálne. Nechajte to na nás!

Ako funguje mastering u nás?

Náš proces masteringu hudby je jednoduchý a efektívny. Už za pár hodín môžete mať najlepšie výsledky masteringu pre akúkoľvek skladbu, štýl a žáner. Všetko online. Akceptujeme každý žáner, ktorý existuje. Pripravte si súbory a dovoľte nám posunúť vašu hudbu na najvyššiu možnú úroveň.

1. Uploadnite svoju skladbu

Nahrajte svoju skladbu pomocou nášho kontaktného formulára.

2. Napíš nám podrobnosti

Napíšte nám v krátkosti o vašej skladbe/albume

3. Vaša skladba
je v procese

Po prijatí vášho súborov sa pustíme do práce.

4. Užívaj si výsledok

Prehrajte si svoju zmastrovanu skladbu v kluboch, v aute alebo na monitoroch a vychutnajte si výsledok.

Prispôsobíme vašu skladbu pre všetky streamovacie platformy

Požiadavky na vašu skladbu pre streamovacie platformy sa môžu líšiť. Každá streamovacie spoločnosť ma svoje audio normy, ktoré skladba musí spĺňať. My vám skladby pripravíme tak, aby na všetkých platformách tieto požiadavky spľnali.

Apple
music

Spotify

Deezer

Youtube
music

Amazon
music

Tidal

Akýkoľvek štýl, akýkoľvek žáner

Naši mixing a mastering inžinieri sú pripravení sa popasovať s akýmkoľvek štýlom alebo žánrom. Je úplne jedno či vaša skladba je žánru rock, pop, hip-hop, funky, blues, elektro, techno, country, vždy obržíte profesionálny výsledok.

Čo je mastering?

Mastering vytvorí ideálnu prezentáciu vášho zvuku pripravenú na okamžité vydanie.

Mastering je posledným krokom postprodukcie zvuku. Je to finálna úprava. Hudba po tomto kroku je pripravá na vydanie pre poslucháčov na všetkých zariadeniach – od malých reproduktorov v iPhone až po masívne zvukové systémy tanečných klubov. Účelom masteringu je vyvážiť zvukové prvky stereo mixu a optimalizovať prehrávanie vo všetkých formátoch a systémoch. Mastering sa tradične vykonáva pomocou nástrojov ako ekvalizácia, kompresia, limiter a úprava sterea. Okrem toho mastering pomáha udržiavať zvuk konzistentný a súdržný medzi skladbami v albume.

detail of analog compressor and vu meter black and white filter

Čo je mixing?

Aj keď ste tento termín už počuli možno vám nie je jasné čo to presne  v hudobnej produkcii znamená. Mixing je krokom pred masteringom, ktorý zahŕňa úpravu, kombinovanie a spájanie viacerých zvukových stôp, aby sa vytvorila jedna finálna stereo stopa. Je to proces, ktorý zabezpečuje, že všetky časti v skladbe tvoria súdržný celok.

Čo zahŕňa mixing?

 • Vyrovanie hlasitosti jednotlivych prvkov
 • Správne umiestnenie nástrojov a alementov do stereofónneho poľa.
 • Ekvalizácia stôp
 • Kontrolovanie dynamického rozsahu nástrojov pomocou kompresie
 • Odstranenie alebo upravenie nežiaducích a nepríjemných frekvencii.
 • Pridanie efektov, ako reverb, delay a chorus, ktoré pomahajú urobiť mix zaujímavejším
 • Automatizácia hlasitosti, efektov a ostatných prvkov.
 • Pridanie rôznych kreativných zvukov, ktoré pomôžu dotvoriť celok skladby

Koľko času zaberie mixing alebo mastering hudby?

Trvanie mixingu závisí od niekoľkých faktorov, vrátane:

 • dĺžky zvukového záznamu
 • počet zahrnutých elementov
 • zložitosť zvukového materiálu

Úplne základný mix jednej stopy môže trvať približne hodinu. Zložitý mix viacstopovej nahrávky vyžadujúcej veľa úprav, ako napríklad automatizáciu hlasitosti, automatizácia efektov
a panorámovanie môže v pohode trvať viac než osem hodín.

Taktiež to závisi od toho, ako hudba znie, keď sa dostane na mixing. Úplný mix skladieb môže trvať od jedného dňa do týždňa. Veľmi podstatné pri mixingu su prestávky počas mixovania aby sa predišlo únavé uší. Táto nevyhnutná súčasť procesu výrazne predlžuje mixing ale zároven zvyšuje kvalitu finalneho mixu, kedže nedochádza k zlým a nesprávnym rozhodnutiam počas mixovania.

Prečo je mixing a mastering vašich skladieb tak dôležitý?

Mixingom a masteringom vašich skladieb zaistíte, že vaša hudba bude znieť najlepšie, ako len môže na všetkých reproduktoroch, platformách, formátoch médií a zariadeniach.

Často kladené otázky (FAQ)

Váš mix je možné nahrať bezpečne prostredníctvom nášho formulára na nahrávanie. Pred odoslaním mixu pripraveného na mastering vypniťe kompresiu/limiter, ktoré môžete mať na master kanály.

Typ súboru: Wav / Flac / Aiff
Bitrate : 16–24–32 bit / 44,100khz – 96khz
Headroom : -3db / -6db

Finálne súbory vám zašleme pomocou odkazu na stiahnutie cez bezpečný odkaz. Pred zaslaním odkazu na stiahnutie je potrebné uhradiť celú sumu za objednanú službu. Až po potvrdení, alebo prijatí platby vám následne pošleme vaše finálne súbory.

Zaplatiť za objednanú službu môžete prostredníctvom bankového prevodu na zaslaný bankový účet.

Určite to je v poriadku. Môžete nám zaslať referenčnú skladbu/skladby, je to vždy užitočné pre mastering inžiniera, ktorý nadobudne predstavu aký štýl masteringu požadujete.

Ak sa ešte nezačala práca na vašej skladbe, môžete nás jednoducho kontaktovať a nahradiť súbor. Ak sa už na vašej skladbe začalo pracovať a potrebujete vymeniť skladbu za novú. Sú dva možné postupy:

 1. Ak je skladba rovnaká po technickej stránke nebude treba meniť ani nijak upravovať mastering vtedy je to možné nahradiť bez ďalšieho doplatku.
 2. Ak je mix úplne iný alebo je to úplne iná skladba, budete musieť uhradiť poplatok ako za novú službu. Dôvodom je to, že s masteringom bude potrebné začať od nuly.

Pred odoslaním skladby sa vždy prosím uistite, že je to ten správny súbor, ktorý posielate.

Nie je to ideálne, ale áno, vieme pracovať aj s takým mixom. Vyžaduje si to veľmi opatrný prístup, aby sa zabezpečilo, že skladba nebude príliš distortovaná.

Ak nám zašlete iba súbor .mp3, vždy vás vyzveme, aby ste poslali aj vysoko kvalitný súbor.wav. Ale ak je to jediný súbor, ktorí máte k dispozícii, potom sme schopní pracovať aj s .mp3 súborom spôsobom, ktorý bude stále dosahovať skvelé výsledky.

Áno, štandardne s každým mastrom zasielame aj streamovaciu verziu vášho mastru, ktorá je optimalizovaná pre prehrávanie na streamovacích platformách ako Spotify, Youtube, iTunes, Tidal atď. Streaming master je súčasťou všetkých masteringových balíkov.

Áno, ak požadujete verziu vašej skladby, ktorá je optimalizovaná na lisovanie vinylu, môžete si objednať vinylový mastering. Vinyl mastering tiež zahŕňa 16 a 24 bitové 44 100 kHz wav súbory.

Kontaktujte nás.

Radi by sme počuli o vašom projekte.