Zvukový dizajn

Tvoríme zvukový dizajn, ktorý vytvára pútavú cestu používateľa a zlepšuje zážitok z produktu a značky.

Čo je zvukový dizajn?

Zvukový dizajn je spôsob, akým sa dokresľuje zvukový svet filmu či videa, aby zlepšili náladu, atmosféru a tón.

Medzi prvky zvukového dizajnu patria zvukové efekty alebo zvukový dizajn (SFX), mixing, dialógy a hudba. Zvukový dizajn je  najdôležitejším prvkom potrebným na vytvorenie pohlcujúceho zážitku pre publikum.

Prečo je zvukový dizajn dôležitý?

Pretože zlý zvukový dizajn alebo nezmyselné zvuky môžu značku a používateľský zážitok znehodnotiť.

V dnešnom modernom svete počujete okolo 40 rôznych zvukov produktov počas jedného ďna. Je to napríklad zvuk vášho budíka, upozornenie z aplikácie, „pípnutie“ z kávovaru alebo sporáka, zvuk odomknutie auta, hovor cez Skype, zatváranie dverí vo vlakoch atď. Skúste si spomenúť na všetky zvuky, ktoré počas dňa počujete.

Zmysluplný zvukový dizajn je čoraz významnejší.

Našími skusenostami sme zistili, že je veľmi dôležité, ak nahradíme ticho zvukovým dizajnom alebo hudbou, musí to vytvoriť väčší význam ako ticho samotné. Inak len robíme hluk.

Ak sú zvuky, precízne vytvorené, môžu značke dodať obrovskú silu. Zvukový dizajn je rozhodujúci pre vnímanie kvality produktu a používateľského zážitku.

Angažovanosť v nevizuálnych kanáloch exploduje a značky počujeme čoraz viac. Pribudajúcich hlasových a zvukových aplikácií, inteligentných reproduktorov a hlasových asistentov núti audio marketing aby oslovil spotrebiteľov pomocou všetkých kontaktných prvkov značky.

Prečo vytvoriť zvukový dizajn
na mieru?

Zvuk ma významný vplyv na zvýšenie nákupného zámeru a preferencie značky. Pomocou zvuku na mieru môžete získať množstvo výhod.

Keď sú zvuky prispôsobené a navrhnuté tak, aby vyhovovali špecifickým potrebám produktu alebo aplikácie, majú na používateľa oveľa silnejší vplyv. Výskumy zistili, že používateľské skúsenosti pozostávajúce z prémiových, na mieru vyrobených zvukov sú výrazne preferované v porovnaní s generickými zvukmi.

Kontaktujte nás.

Zistite, ako môže zvuk zmeniť vaše podnikanie.